Dodany: 2010-09-22 10:14:36

Kosmetyczka i kosmetolog – czy to to samoDla wielu osób kosmetyczka i kosmetolog to jeden i ten sam zawód. A trzeba wiedzieć, że w fachowej terminologii te nazwy się różnią, nie tylko zakresem obowiązków ale i umiejętności.

 

Kosmetyka warszawa to szeroka dziedzina, w której doskonale odnajdują się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Kosmetolog przede wszystkim kształci się na uczelni wyższej, przez 3 lata studiów licencjackich, często uzupełnionych studiami magisterskimi. Kosmetyczka natomiast przechodzi dwuletni kurs zawodowy w studium kosmetycznym, dający tytuł technika usług kosmetycznych. Różnice w wykształceniu przejawiają się głównie w przedmiotach. Kosmetyka warszawa jest dziedziną bardzo rozległą, dlatego, aby ją doskonale poznać, trzeba znać podstawy innych dziedzin, jak anatomia, fizykoterapia, dermatologia, chemia kosmetyczna, biochemia, histologia, toksykologia, czy mikrobiologia.

 

Kosmetyka warszawa łączy w sobie wszystkie te dziedziny nauki. Kosmetolog musi posiadać wiedzę umożliwiającą bardzo rozległe podejście do zdrowia i urody, ponieważ jego rady dotyczą nie tylko utrzymania pieknej skóry, ale również utrzymania dobrej formy organizmu. Kosmetolog musi również umieć odróżnić skórę zdrową i chorą, a także wiedzieć jakie czynności i substancje są dozwolone w przypadku problemów dermatologicznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kosmetyczka i kosmetolog – czy to to samo
Nick: