Dodany: 2010-09-22 10:07:08

Co to jest makijaż permanentnyMakijaż permanentny warszawa to inaczej makijaż wykonany w sposób trwały. Wielu ekspertów określa go jako nowoczesny sposób korekcji twarzy i ukrywania niedoskonałości naszej urody.

 

Makijaż permanentny warszawa to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę barwnika, w sposób trwały. Jest to proces podobny do powstawania tatuaży.

Jedyna różnica polega na tym, że makijaż permanentny warszawa wykonywany jest za pomocą naturalnych pigmentów, a nie tuszu, jak to ma miejsce w przypadku tatuażu. Pigmenty te zazwyczaj są otrzymywane z roślin i ziół.

 

Jednak w niektórych przypadkach powstają w wyniku procesów chemicznych. Makijaż permanentny wykorzystywany jest m.in. do korygowania linii ust, wypełniania ich określonym pigmentem lub do ich uwypuklenia. Stosuje się go także w przypadku korygowania kształtu brwi i linii oczu. Bardzo często, profesjonalne salony kosmetyczne wykorzystują trwały makijaż do maskowania drobnych blizn i przebarwień. Zazwyczaj taki makijaż utrzymuje się przez okres 3 lat. Jednak jego trwałość zależy od indywidualnych cech organizmu oraz od jego wieku. Im starszy organizm, tym jego komórki regenerują się wolniej, a makijaż utrzymuje się dłużej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Co to jest makijaż permanentny
Nick: