Dodany: 2011-12-05 13:01:39

 

Historia odkrycia kolagenuKolagen to jedna z najnowszych zdobyczy biologii i odkryć w tej dziedzinie. Jest to szeroka i mnoga dziedzina jej szerokość wskazuje na problemy z jakimi borykają się odkrywcy. Jest ich wiele i nie brakuje nowych.

 

Rozwój wymaga zgłębiania, warto skupić się n tym co jest przyczyną odkryć często dochodzi do nich przypadkowo. Kolagen został odkryty już dawno jego pozyskiwanie to jakby odkrycie go na nowo i otworzenie możliwości jego stosowania na szeroką skalę z olbrzymią skutecznością dokonali tego polscy naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego. Stało się tak, dlatego, że odkryto metodę filtracji poprzez fibroiny jedwabnika morwowego. To jedno z największych odkryć polskiej chemii w ogóle.

 

Kolagen jest białkiem to był przełom bo skóra z wiekiem traci białko i marszczy się chodzi oczywiście o kolagen właśnie. Możliwość przywrócenia skórze kolagenu to spowolnienie procesu starzenia się skóry lub nawet zatrzymanie go. To zupełnie nowe możliwości jakie daje. Odkrycie kolagenu to przełom i wielkie osiągnięcie w sferze chemii i biologii oraz zniesienie utrapienia dla pań..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Historia odkrycia kolagenu
Nick: