Dodany: 2010-09-22 09:18:52

Co to jest kwas hialuronowyKwas hialuronowy warszawa, nazywany również  glikozoaminoglikanem to naturalny związek, który produkuje nasz organizm. Kwas hialuronowy warszawa, pomimo swojej nazwy, w rzeczywistości jest biopolimerem, czyli polimerem występującym w żywych organizmach i produkowanym przez nie.

 

Biopolimery wchodzą w skład komórek, są też budulcem w obszarach międzykomórkowych. Kwas hialuronowy warszawa jest związkiem, który wiąże wodę w naskórku. Dzięki temu nie tylko chroni go, ale również nawilża. Jednak z wiekiem, nasze komórki produkującoraz mniej tego związku, dlatego skóra staje się wiotka i przesuszona. Aby dostarczyć organizmowi kwas hialuronowy, zaczęto produkować różnego rodzaju preparaty, których skłąd jest wzbogacony właśnie o ten związek.

 

Żele powstałe na bazie kwasu hialuronowego wykorzystywane są przy zabiegach upiększających usta, zwiększając ich objętość lub przy wypełnieniu zmarszczek. Niestety kwas hialuronowy jest związkiem nietrwałym, co oznacza, że wchłania się do naszego organizmu, dlatego zabiegi trzeba często powtarzać. W postaci zastrzyków używany jest do wyrównania i podniesienia owalu twarzy, korekcji twarzy i poprawienia jej sprężystości.Dodaj nowy komentarz do artykułu Co to jest kwas hialuronowy
Nick: